Zdjęcie
31-03-2016

Spotkanie warsztatowe nt. Programu Erasmus+ Młodzież

W dniu dzisiejszym, Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli wspólnie z partnerami: Śląskim Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz Wydziałem Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, zorganizowało spotkanie warsztatowe nt. programu Erasmus+ Młodzież.

Była to doskonała okazja, aby nie tylko zapoznać się z możliwościami, które niesie ze sobą program Erasmus+, ale także rozwiać wątpliwości i trudności, które możemy napotkać przy składaniu wniosków aplikacyjnych. Spotkanie otworzyła Pani Danuta Rosa, Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Marszałkowskiego podkreślając znaczny udział Województwa Śląskiego w programie Erasmus+. „Nasze województwo znajduje się na I miejscu pod względem zaakceptowanych projektów w sektorach „Kształcenie i szkolenia zawodowe" (47 zaakceptowanych projektów) oraz „Edukacja Szkolna" (75 zaakceptowanych projektów ) w 2015 r." - dodała.

Następnie Pan Tadeusz Żesławski, Wicekurator Kuratorium Oświaty w Katowicach zachęcał sektor edukacji do aplikowania o środki z Erasmusa + oraz podkreślił rolę konsultantów regionalnych, którzy służą wsparciem merytorycznym przy opracowywaniu wniosków aplikacyjnych.

Z kolei, Karolina Dutkiewicz - García, przybliżyła zebranym rolę Biura Regionalnego Województwa Śląskiego w Brukseli w procesie poszukiwania partnerów zagranicznych.

O możliwościach  realizacji projektów w ramach Programu Erasmus+ Młodzież opowiedziały Magdalena Paszkowska z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji oraz Marta Materska-Samek konsultantka regionalna programu Erasmus+.

Prelegentki wskazały zmiany jakie zaszły w nowym programie Erasmus, w celu ułatwienia udziału jak najszerszej grupie odbiorców oraz szczegółowo przedstawiły ofertę programu Erasmus + Młodzież, a także odpowiedziały na wiele nurtujących pytać.

W spotkaniu warsztatowym  skierowanym do podmiotów działających w obszarze edukacji pozaformalnej i szkoleń, wzięło udział ponad 180 uczestników - przedstawicieli  stowarzyszeń, fundacji, szkół, administracji lokalnej i regionalnej, przedsiębiorstw społecznych, instytucji pomocowych, spółdzielni, ośrodków wychowawczych oraz izb gospodarczych.

Spotkanie objęte zostało patronatem honorowym Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji z Warszawy.

 

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie


Tematy aktualności: wszystkiez Brukseliz regionu

Wrzesień 2017
Pn Wt Śr Cz Pi So Ni
       
 
Prezydencja maltańska w Radzie Unii Europejskie
Dom Polski Południowej w Brukseli
RPK Politechnika Śląska
Silesia Fast Forward
streszczenie prawodawstwa UE
Śląskie Pozytywna Energia
Invest in Silesia
Cyfrowy System Informacji Turystycznej
Śląskie Centrum Obsługi Inwestora

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli
Rue du Luxembourg, 3, 3rd floor, 1000 Bruksela e-mail: brws.bruksela@silesia-region.pl