Zdjęcie
30-05-2016

Uroczyste przekazanie czeku po Balu Polskim na cele dobroczynne w Gminie Czerwionka-Leszczyny

Dnia 27 maja 2016 r. w salonach Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Brukseli odbyła się uroczystość przekazania czeku po Balu Polskim w Brukseli.

XVII edycja Balu Polskiego, a wraz z nią także kolejna akcja charytatywna, miała miejsce w styczniu br. Od początku swojego istnienia, Bal Polski wspiera osoby najbardziej potrzebujące, dzieci pokrzywdzone przez los. Tym razem dochód z balu przeznaczony został na świetlice środowiskowe dla dzieci z biednych rodzin w mieście i gminie Czerwionka-Leszczyny w Województwie Śląskim oraz na działalność dobroczynną na rzecz dzieci niedowidzących w Belgii tj. Fundusz Wsparcia im. Księcia i Księżnej Alexandre de Belgique.

Na uroczyste przekazanie czeku po Balu Polskim, do Brukseli przybyła delegacja z Miasta Czerwionka-Leszczyny w następującym składzie: Wiesław Janiszewski - Burmistrz, Aleksandra Chudzik - Pełnomocnik ds. Społecznych oraz Zbigniew Wojtyło - Skarbnik; Delegacji towarzyszył Grzegorz Wolnik - Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego. Uroczystość otworzył Artur Harazim, Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Belgii, który przedstawił ideę i charakter przekazywanej pomocy oraz wyraził podziękowania wszystkim osobom i podmiotom zaangażowanym nie tylko w organizację balu, ale także w akcję charytatywną; wśród nich znaleźli się: Dominika Szulc - Dyrektor Polskiej Organizacji Turystycznej w Brukseli, Krzysztof Turowski - I Radca i Kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Belgii, Andrzej Lipiński - Dyrektor konkursu Teraz Polska i Wiceprezes Izby Handlowej Bepolux, a także przedstawiciele Biura Regionalnego Województwa Śląskiego w Brukseli. Czek z Balu Polskiego w kwocie 5.000 euro został złożony na ręce Wiesława Janiszewskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Czerwionka-Leszczyny przez Pana Ambasadora. W trakcie przekazywania czeku Pan Ambasador podkreślił szczytny cel, jaki przyświeca loterii podczas Balu Polskiego, jak również wyraził osobiste wzruszenie z faktu wsparcia miasta i gminy, skąd pochodzi. Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, Wiesław Janiszewski, gorąco podziękował za okazaną pomoc, wręczając Panu Ambasadorowi plakat wykonany przez dzieci z jednej z placówek środowiskowych. Dominika Szulc także wyraziła zadowolenie z możliwość wsparcia pięknej inicjatywy, przekazując Wiesławowi Janiszewskiemu dodatkowy podarunek w postaci iPada na rzecz dzieci z Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, ufundowany przez internetowy portal polonijny www.niedziela.be.

Po przekazaniu czeku po Balu Polskim Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Belgii został wyróżniony złotą odznaką „Za zasługi dla Województwa Śląskiego". W imieniu Województwa Śląskiego dekoracji dokonał Grzegorz Wolnik, Przewodniczący Sejmiku Woj. Śląskiego. Wręczając odznakę, złożył uroczyste podziękowania za aktywne działanie Ambasadora na rzecz osób najbardziej potrzebujących i całego Województwa Śląskiego.

Z ramienia BRWŚ w uroczystości uczestniczyły: Karolina Dutkiewicz-García, Natalia Matyba oraz Zuzanna Momatiuk (stażysta).

 

W dniu 2 czerwca 2016 r. również w salonach Ambasady RP w Królestwie Belgii miało miejsce uroczyste przekazanie czeku po Balu Polskim w Brukseli stronie belgijskiej. Z rąk Ambasadora Artura Harazima czek, w analogicznej kwocie jak dla strony polskiej, odebrała księżna Léa de Belgique z przeznaczeniem na swoją fundację dobroczynną. Wśród zaproszonych na tę uroczystość gości obecny był Andrzej Szteliga, Pełnomocnik Marszałka - Szef Biura Regionalnego Województwa Śląskiego w Brukseli.

 

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie


Tematy aktualności: wszystkiez Brukseliz regionu

Wrzesień 2017
Pn Wt Śr Cz Pi So Ni
       
 
Prezydencja maltańska w Radzie Unii Europejskie
Dom Polski Południowej w Brukseli
RPK Politechnika Śląska
Silesia Fast Forward
streszczenie prawodawstwa UE
Śląskie Pozytywna Energia
Invest in Silesia
Cyfrowy System Informacji Turystycznej
Śląskie Centrum Obsługi Inwestora

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli
Rue du Luxembourg, 3, 3rd floor, 1000 Bruksela e-mail: brws.bruksela@silesia-region.pl