Zdjęcie
06-06-2016

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii - już za tydzień!

W dniach od 13 do 17 czerwca 2016 r. w Brukseli odbędzie się kolejna edycja Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii.

Przedsiębiorcy, samorządowcy, agencje energetyczne, stowarzyszenia branżowe oraz inni zainteresowani wspieraniem bezpiecznej i energooszczędnej gospodarki wezmą udział w sesjach poświęconych omówieniu najlepszych praktyk związanych z efektywnością energetyczną oraz nowych pomysłów na ograniczenie zużycia.

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii, organizowany jak co roku przez Komisję Europejską, jest okazją do debaty o promocji efektywności energetycznej, znaczeniu odnawialnych źródeł energii,  skutecznych strategiach innowacji oraz realizacji celów energetycznych UE.

Jednym z ważnych momentów ETZE będzie wręczenie 14 czerwca 2016 r., nagród dla najlepszych projektów ograniczających zużycie energii.

Z projektami zeszłorocznych zwycięzców pochodzących z: Wielkiej Brytanii, Katalonii oraz Austrii  można zapoznać się stronie organizatorów.

W ramach tego niezwykle znaczącego wydarzenia, Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli, organizuje w dniu 14 czerwca 2016 r. seminarium pt. „Poprawa efektywności energetycznej w sektorze medycznym - najlepsze przykłady w regionach europejskich". Partnerami przedsięwzięcia są: Przedstawicielstwo Północnej Nadrenii-Westfalii przy UE, Przedstawicielstwo  Hauts-de-France oraz Biuro PolSCA Polskiej Akademii Nauk w Brukseli. Konferencja odbędzie się w godzinach 15.00-19.30 w siedzibie niemieckiego partnera.

 

 Tematy aktualności: wszystkiez Brukseliz regionu

Wrzesień 2017
Pn Wt Śr Cz Pi So Ni
       
 
Prezydencja maltańska w Radzie Unii Europejskie
Dom Polski Południowej w Brukseli
RPK Politechnika Śląska
Silesia Fast Forward
streszczenie prawodawstwa UE
Śląskie Pozytywna Energia
Invest in Silesia
Cyfrowy System Informacji Turystycznej
Śląskie Centrum Obsługi Inwestora

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli
Rue du Luxembourg, 3, 3rd floor, 1000 Bruksela e-mail: brws.bruksela@silesia-region.pl