Zdjęcie
27-09-2016

Wizyta przedstawicieli władz parlamentarnych oraz samorządowych w Biurze Regionalnym Województwa Śląskiego w Brukseli

W dniu 27 września 2016 r. na zaproszenie Henryka Mercika, Członka Zarządu Województwa Śląskiego oraz Marka Plury, Posła do Parlamentu Europejskiego, odbyło się spotkanie w Biurze Regionalnym Województwa Śląskiego w Brukseli.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz parlamentarnych oraz samorządowych Województwa Śląskiego, m.in. Wojciech Król, Poseł na Sejm RP; Anna Zasada-Chorab, Zastępca Prezydenta Siemianowice - Śląskie; Wiesław Raczyński, Zastępca Prezydenta Chorzów oraz Adam Hajduga, kierownik referatu promocji dziedzictwa industrialnego Wydział Kultury Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Spotkanie miało na celu zaprezentowanie dotychczasowej działalności oraz najbliższych planów Biura Regionalnego Województwa Śląskiego w Brukseli (BRWŚ), a także celów działania Domu Polski Południowej w Brukseli (DPP).

Andrzej Szteliga-Pełnomocnik-Szef Biura Regionalnego Województwa Śląskiego w Brukseli podkreślił, iż oprócz wspólnych działań realizowanych w ramach synergii pod szyldem DPP, każde biuro organizuje przedsięwzięcia dla zadań stanowiących indywidualne interesy poszczególnych regionów. Zaznaczył, iż dla Woj. Śląskiego ważna jest współpraca z Regionem Walonii oraz w ramach regionalnego Trójkąta Weimarskiego. Zapoznał uczestników spotkania z już zrealizowanymi działaniami oraz planami przyszłościowymi zarówno w ramach BRWŚ jak i DPP.

Marszałek Henryk Mercik podkreślił natomiast, iż Biuro jest swojego rodzaju „ambasadą" Województwa Śląskiego w Brukseli i zachęcił władze samorządowe do czynnej współpracy.

Ponadto zaprosił wszystkich uczestników spotkania na seminarium nt. europejskich szlaków dziedzictwa przemysłowego, które planowane jest w dniu 28 września br. w Parlamencie Europejskim. Jednym z prelegentów będzie Adam Hajduga, który jest inicjatorem powstania w Woj. Śląskim Szlaku Zabytków Techniki.

Źródło: BRWŚ

 

 

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie


Tematy aktualności: wszystkiez Brukseliz regionu

Wrzesień 2017
Pn Wt Śr Cz Pi So Ni
       
 
Prezydencja maltańska w Radzie Unii Europejskie
Dom Polski Południowej w Brukseli
RPK Politechnika Śląska
Silesia Fast Forward
streszczenie prawodawstwa UE
Śląskie Pozytywna Energia
Invest in Silesia
Cyfrowy System Informacji Turystycznej
Śląskie Centrum Obsługi Inwestora

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli
Rue du Luxembourg, 3, 3rd floor, 1000 Bruksela e-mail: brws.bruksela@silesia-region.pl