Zdjęcie
06-04-2017

Kwietniowa sesja Parlamentu Europejskiego w Strasburgu!

W dniach 3-6 kwietnia br. odbywa się sesja Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

W poniedziałek rozpoczęła się kolejna sesja plenarna Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Eurodeputowani wzięli udział w debatach, m.in. na temat handlu ludźmi, czy Europejskiego Korpusu Solidarności – najnowszego projektu Komisji Europejskiej dla młodzieży.

Wtorkowe posiedzenia poświęcone było tematom dot. pomiarów emisji spalin w sektorze motoryzacyjnym, a także pozwoleń i nadzoru nad częściami, systemami i komponentami montowanymi w pojazdach osobowych. Przed głosowaniami odbyło się uroczyste posiedzenie, podczas którego przemówił Frank-Walter Steinmeier, Prezydenta Republiki Federalnej Niemiec. Następnie po południu odbyła się debata na temat rewizji wieloletnich ram finansowych (WRF).

Następnego dnia obrady sesji plenarnej rozpoczęła kluczowa debata na temat negocjacji z Wielką Brytanią w związku ze złożoną przezeń notyfikacją o zamiarze wystąpienia z Unii Europejskiej. Podczas popołudniowych obrad posłowie dyskutowali m. in. na temat reakcji UE w sprawie mowy nienawiści, populizmu i fałszywych wiadomości w mediach społecznościowych oraz na temat hurtowych rynków usług roamingu.

W czwartek z kolei eurodeputowani odniosą się do obchodów Międzynarodowego Dnia Romów oraz będą debatować o naruszeniach praw człowieka, zasad demokracji i państwa prawa  m. in. w związku z aresztowaniami demonstrantów w Federacji Rosyjskiej, w sprawie sytuacji na Białorusi i Bangladeszu. Głosowania nad decyzjami podjętymi po tych debatach zakończą sesję plenarną w Strasburgu.

 

Źródło: PE

 

 Tematy aktualności: wszystkiez Brukseliz regionu

Październik 2017
Pn Wt Śr Cz Pi So Ni
           
         
Prezydencja maltańska w Radzie Unii Europejskie
Dom Polski Południowej w Brukseli
RPK Politechnika Śląska
Silesia Fast Forward
streszczenie prawodawstwa UE
Śląskie Pozytywna Energia
Invest in Silesia
Cyfrowy System Informacji Turystycznej
Śląskie Centrum Obsługi Inwestora

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli
Rue du Luxembourg, 3, 3rd floor, 1000 Bruksela e-mail: brws.bruksela@silesia-region.pl