Zdjęcie
18-04-2017

Rewizja oraz zmiana Dyrektywy dot. efektywności energetycznej

29 marca 2017 roku w siedzibie Komitetu Regionów odbyło się seminarium nt. zmiany Dyrektywy o efektywności energetycznej (2012/27/UE) oraz Dyrektywy o charakterystyce energetycznej budynków (2010/31/EU).

 

Spotkanie zostało zorganizowane przez Komisję Środowiska, Zmian Klimatu i Energii (ENVE) Europejskiego Komitetu Regionów oraz Michela Rijsberman (grupa ALDE) sprawozdawcę ze strony Europejskiego Komitetu Regionów dot. zmiany dyrektywy nt. efektywności energetycznej oraz zmiany dyrektywy o charakterystyce energetycznej budynków.

Celem tego spotkania była wymiana poglądów oraz omówienie wniosku Komisji Europejskiej dotyczącego przeglądu dyrektywy w sprawie efektywności energetycznej i efektywności energetycznej budynków.

Europejski Komitet Regionów wyznaczył na sprawozdawcę opinii w sprawie efektywności energetycznej i budynków Michiela Rijsberman (NL/ALDE). 

Stanowisko Europejskiego Komitet Regionów w sprawie zmiany Dyrektywy dot. efektywności energetycznej oraz Dyrektywy dot. charakterystyki energetycznej budynków:

- Dokument będzie omawiany w dniu 24 kwietnia br. podczas obrad Komisji Środowiska, Zmiany Klimatu i Energii (ENVE) w Europejskim Komitecie Regionów. W lipcu dokument zostanie przyjęty przez Komitet Regionów,

- Zwiększono cel w zakresie poprawy efektywności energetycznej z 30% do 40% - uzasadnienie: większa liczba miejsc pracy, poprawa ekonomii (pogląd zbieżny z propozycją Parlamentu Europejskiego),

- Zgodnie z dyrektywą w sprawie efektywności energetycznej państwa członkowskie muszą zapewnić, aby dostawcy i dystrybutorzy energii zwiększyli oszczędności energii o 1,5% rocznie - propozycja ze strony Komitetu Regionu o zwiększenie z 1,5% do 2%.

 

Źródło: BRWŚ, KR

 

 Tematy aktualności: wszystkiez Brukseliz regionu

Październik 2017
Pn Wt Śr Cz Pi So Ni
           
         
Prezydencja maltańska w Radzie Unii Europejskie
Dom Polski Południowej w Brukseli
RPK Politechnika Śląska
Silesia Fast Forward
streszczenie prawodawstwa UE
Śląskie Pozytywna Energia
Invest in Silesia
Cyfrowy System Informacji Turystycznej
Śląskie Centrum Obsługi Inwestora

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli
Rue du Luxembourg, 3, 3rd floor, 1000 Bruksela e-mail: brws.bruksela@silesia-region.pl