Zdjęcie
02-06-2017

Tarnowskie Góry w Parlamencie Europejskim!

W dniu 30 maja 2017 r. odbyło się oficjalne otwarcie wystawy w Parlamencie Europejskim "Tarnowskie Góry. Dzieło natury i sztuka człowieka".

Wystawa odbywa  się z w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli z inicjatywy Jerzego Buzka, Posła do Parlamentu Europejskiego oraz Tomasza Głogowskiego, Posła na Sejm RP.

Wystawa przedstawia tarnogórski kompleks zabytkowych obiektów górniczych, zgłoszony do wpisania na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jeśli wniosek uzyska akceptację, tarnogórskie obiekty staną się 15 wpisem z Polski i pierwszym z regionu na Liście UNESCO! O unikalności śląskiej kandydatury świadczy skala wydobycia rud srebra, ołowiu i cynku, a także sposób zagospodarowania wód podziemnych i - pionierskie w skali świata - wykorzystanie wody po górniczej do celów spożywczych.

Wśród gości znaleźli się wiceprzewodniczący KE ds. Unii Energetycznej Maroš Šefčovič, Ambasador RP w Królestwie Belgii Artur Orzechowski, Stały Przedstawiciel RP przy UE Jarosław Starzyk oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Tarnowskie Góry.

 

 

Źródło: BRWŚ, www.buzek.plTematy aktualności: wszystkiez Brukseliz regionu

Październik 2017
Pn Wt Śr Cz Pi So Ni
           
         
Prezydencja maltańska w Radzie Unii Europejskie
Dom Polski Południowej w Brukseli
RPK Politechnika Śląska
Silesia Fast Forward
streszczenie prawodawstwa UE
Śląskie Pozytywna Energia
Invest in Silesia
Cyfrowy System Informacji Turystycznej
Śląskie Centrum Obsługi Inwestora

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli
Rue du Luxembourg, 3, 3rd floor, 1000 Bruksela e-mail: brws.bruksela@silesia-region.pl