Zdjęcie
16-06-2017

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii 2017!

W dniach 19-25 czerwca br. odbędzie się Europejskiej Tydzień Zrównoważonej Energii - największe wydarzenie poświęcone promowanie efektywności energetycznej.

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii (EUSW)  to coroczna inicjatywa Komisji Europejskiej promująca wiedzę i rozwiązania dotyczące czystej, bezpiecznej i efektywnej energii.

Jego podstawowym celem jest umożliwienie wymiany doświadczeń oraz pomysłów związanych z rozwojem bezpiecznej energii w Europie. Wydarzenie gromadzi przedstawicieli władz publicznych, prywatnych firm, organizacji pozarządowych, konsumentów i promuje inicjatywy związane z oszczędzaniem energii oraz mające na celu budowanie gospodarki nisko-emisyjnej w oparciu o czystą, bezpieczną i wydajną energię pozyskiwaną ze źródeł odnawialnych.

Punktem centralnym tegorocznej edycji EUSEW będzie konferencja dotycząca polityki energetycznej. Będzie to jedno z najważniejszych spotkań w Europie poświęcone zagadnieniom związanym z kształtowaniem polityk w obszarze zrównoważonej energii. Odbędzie się szereg sesji - zorganizowanych przez Komisję Europejską oraz podmioty sektora energetycznego - które będą okazją do dyskusji o nowych kierunkach rozwoju polityki energetycznej, dobrych praktykach oraz pomysłach związanych ze zrównoważoną energią. W programie przewidziano również wystawy, prezentacje oraz spotkania brokerskie dla uczestników.

Dodatkowo zostanie rozstrzygnięty konkurs o Europejską Nagrodę Zrównoważonej Energii. Jest ona  przyznawana wyróżniającym się innowacyjnością projektom zrealizowanym w zakresie efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii. W czerwcu w całej Europie zostanie również zorganizowanych szereg lokalnych wydarzeń non-profit tzw. Dni Energii. Ich podstawowym celem jest uświadomienie Europejczykom dlaczego kwestie związane z rozwojem zrównoważonej energii są ważne oraz jakie przeszkody stoją na drodze do przejścia na bezpieczną, czystą i efektywną energię.

W trakcie tego tygodnia, Dom Polski Polski w Brukseli, organizuje wizytę studyjną nt. Efektywności energetycznej w budownictwie. Budownictwo eksperymentalne skierowaną do podmiotów zajmujących się efektywnością energetyczną.

Więcej informacji nt. Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii

 

 

Źródło: BRWŚ, www.eusew.eu

 

 Tematy aktualności: wszystkiez Brukseliz regionu

Październik 2017
Pn Wt Śr Cz Pi So Ni
           
         
Prezydencja maltańska w Radzie Unii Europejskie
Dom Polski Południowej w Brukseli
RPK Politechnika Śląska
Silesia Fast Forward
streszczenie prawodawstwa UE
Śląskie Pozytywna Energia
Invest in Silesia
Cyfrowy System Informacji Turystycznej
Śląskie Centrum Obsługi Inwestora

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli
Rue du Luxembourg, 3, 3rd floor, 1000 Bruksela e-mail: brws.bruksela@silesia-region.pl