Zdjęcie
23-06-2017

VII Forum Polityki Spójnosci!

W dniach 26-27 czerwca br. odbywa się w Brukseli Forum Polityki Spójności.

Wydarzenie odbywa się co 3 lata i uczestniczy w nim około 700 najwyższych ranga przedstawicieli instytucji UE, władz krajowych, regionalnych i lokalnych ze wszystkich krajów członkowskich, jak również partnerów społeczno-gospodarczych, organizacji pozarządowych oraz społeczności akademickiej.

Forum będzie się skupić  na głównych wyzwaniach europejskiej polityki spójności i ma ono być kamieniem milowym w przygotowaniach do realizacji europejskich ram strukturalnych i funduszy inwestycyjnych po roku 2020.

W tym kluczowym momencie dla przyszłej polityki spójności, Forum jest jedyną w swoim rodzaju okazją dla decydentów, zainteresowanych stron oraz specjalistów, aby zabrać głos w dyskusji. Mogą oni wyrazić swoją opinię odnośnie tego w jaki sposób polityka UE może wpłynąć na poprawę jakości życia i szans rozwoju wszystkich obywateli Europy na tle globalizacji, zmian technologicznych i rosnących nierówności. Forum jest również okazją na sformułowanie polityki spójności będącej odpowiedzią na główne wyzwania gospodarcze i społeczne dla Unii Europejskiej.

Wydarzenie poprzedzi przyjęcie 7. Sprawozdania Dotyczącego Spójności dzięki czemu wnioski z debaty z przedstawicielami społeczeństwa będą mogły zostać włączone do sprawozdania.

W wydarzeniu wezmą udział wysokiej rangi urzędnicy UE m.in. Przewodniczący Komisji Europejskiej, Jean-Claude Juncker i Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Antonio Tajani.

Z regionów Domu Polski Południowej w Brukseli w Forum uczestniczyć będą: Andrzej Buła - Marszałek Województwa Opolskiego, Stefania Koczar-Sikora - zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Regionalnego z UMWŚ i Anna Mlost - zastępca dyrektora Departamentu Polityki Regionalnej z UMWM oraz po jednym przedstawicielu z Biur Regionalnych.

 

Źródło: DPP, BRWŚ

 Tematy aktualności: wszystkiez Brukseliz regionu

Październik 2017
Pn Wt Śr Cz Pi So Ni
           
         
Prezydencja maltańska w Radzie Unii Europejskie
Dom Polski Południowej w Brukseli
RPK Politechnika Śląska
Silesia Fast Forward
streszczenie prawodawstwa UE
Śląskie Pozytywna Energia
Invest in Silesia
Cyfrowy System Informacji Turystycznej
Śląskie Centrum Obsługi Inwestora

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli
Rue du Luxembourg, 3, 3rd floor, 1000 Bruksela e-mail: brws.bruksela@silesia-region.pl