Województwo Śląskie

Aktualności

Nauka pozwala zapomnieć o chorobie

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. NMP w Częstochowie rozpoczął projekt spotkań z nauką dla najmłodszych pacjentów


Dzięki nawiązaniu współpracy pomiędzy Politechniką Częstochowską a Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. NMP w Częstochowie powstał innowacyjny projekt skierowany do najmłodszych pacjentów. Ruszył on w Mikołajki z lekcją inauguracyjną „Dziwny jest ten świat, ale wytłumaczalny”. Był poświęcony zagadnieniom związanym z fizyką.

„Dla wielu dzieci to pierwsze takie spotkanie z nauką. W tym wyjątkowym dniu – dniu św. Mikołaja – chcemy pokazać, że oprócz tradycyjnych, drobnych upominków oferujemy małym pacjentom coś więcej: prawdziwą naukową przygodę, która może stać się inspiracją do pogłębiania wiedzy w przyszłości. Jestem pewna, że specjaliści z Politechniki Częstochowskiej otworzą dzieciom drzwi do świata nauk ścisłych i dostarczą wielu pozytywnych wrażeń” – podkreśliła dr n.med. Małgorzata Klimza, specjalista chorób dziecięcych, ordynator oddziału w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. NMP w Częstochowie.
Zobacz również

więcej w kategorii: edukacja zdrowie

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie