Województwo Śląskie

Kalendarz wydarzeń

Kalendarz wydarzeń na okres od 6-10-2008 do 10-10-2008


6-9 października 2007

Open Days 2008 - Europejski Tydzień Regionów i Miast.

W tym roku do udziału w imprezie zarejestrowała się rekordowa liczba 217 regionów i miast z 32 krajów, w tym Województwo Śląskie.

Wydarzenie organizowane jest przez Komitet Regionów i Komisje Europejską, Dyrekcję Generalną ds. Polityki Regionalnej (DG REGIO). Jest to największe wydarzenie w ciągu roku dedykowane regionom i miastom europejskim. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji OPEN DAYS jest "Regiony i miasta w świecie wyzwań".

W spotkaniach w ramach Opn Days uczestniczyć będą m.in. marszałek Województwa Śląskiego Bogusław Śmigielski i wicemarszałek Zbyszek Zaborowski.

W siedzibie Biura Regionalnego w Brukseli przygotowano konferencje "Projekty innowacyjne i współpraca terytorialna. Kiedy innowacja pobudza współprace". W czasie Open Days Marszałek spotyka się z polską delegacją do Komitetu Regionów (Ambasada RP w Brukseli), weźmie też udział w sesji plenarna Komitetu Regionów (budynek Charlemagne - Komisja Europejska).

Jak w latach poprzednich grup regionów i miast (konglomerat) zgłaszają swój udział w Open Days i wspólnie prezentujących wybraną tematykę. W tym roku znalazła się aplikacja złożona przez konglomerat Współpraca na rzecz Innowacji i Innowacje na rzecz Współpracy, w którego skład wchodzi Województwo Śląskie.

Więcej na stronie internetowej Open Days

Bruksela, Belgia

Poniedziałek, 6 października 2008

godz. 10:00

VIII okręgowy zjazd delegatów Związku Inwalidów Wojennych RP.

W obradach uczestniczyć będzie członek Zarządu Piotr Spyra.

Sala Marmurowa, Gmach Sejmu Śląskiego

godz. 12:00

Inauguracja Roku Akademickiego 2008/2009 na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

W uroczystości udział weźmie członek Zarządu Piotr Spyra.

Bielskie Centrum Kultury, ul. Słowackiego 27, Bielsko-Biała

Wtorek, 7 października 2008

godz. 20:00

Wielka Gala Inwestorów Samorządowych

Gala będzie częścią VI Samorządowego Forum Kapitału i Finansów. W trakcie spotkania laureatom rankingu inwestycyjnego miesięcznika Wspólnota wręczone zostaną statuetek Kazimierza Wielkiego. W imieniu Województwa Śląskiego nagrodę odbierze wicemarszałek Marian Ormaniec.

Hotel Nowotel, ul. Żwirki i Wigury, Warszawa

Środa, 8 października 2008

godz. 13:00

Wręczenie nagrody Marszałka Województwa Śląskiego w konkursie "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2008".

Nagrody wręczy członek Zarządu Piotr Spyra. Rozstrzygnięty zostanie także konkurs "Architektura Roku". Uroczystość zainauguruje Śląskie Dni Architektury 2008.

Strona internetowa konkursu.

Galeria Architektury SARP, ul. Dyrekcyjna 9, Katowice

Spotkanie otwarte dla mediów.

godz. 14:00

Konferencja: "Śląski węzeł transportowy".

Organizatorem spotkana jest Sejmowa Komisja Infrastruktury. Konferencja jest częścią Targów Maszyn Urządzeń i Technologii dla Infrastruktury INFRA-Meeting.

W obradach uczestniczyć będzie członek Zarządu Piotr Spyra.

Centrum Targowo-Wystawiennicze Expo Silesia, ul. Braci Mieroszewskich 124, Sosnowiec

Czwartek, 9 października 2008

godz. 11:00

Obchody "Dnia Łącznościowca".

Organizatorem uroczystości jest oddział regionalny Centrum Poczty w Katowicach. W uroczystości uczestniczyć będzie wicemarszałek Marian Ormaniec.

Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3, Chorzów

10-11 października 2008

Konferencja "Efektywne strategie gospodarki odpadami. Ekoinnowacje, biznes i ekologia".

Spotkanie odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Celem konferencji jest przybliżenie kierunków rozwoju technologii środowiskowych w Polsce i Europie oraz przykłady ich efektywnego wykorzystania w obszarze gospodarki odpadami. Wśród prelegentów będą m.in. poseł do Parlamentu Europejskiego prof.. Jerzy Buzerk, przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Ministerstwa Środowiska oraz goście z Norwegii i Irlandii.

W obradach udział weźmie marszałek Bogusław Śmigielski i wicemarszałek Marian Ormaniec.

Więcej o konferencji na stronie internetowej organizatora.

Hotel Elbrus, ul. Słoneczna 8, Szczyrk

Piątek, 10 października 2008

godz. 8:30

Posiedzenie Zarządu Województwa Śląskiego.

Sala Posiedzeń Zarządu (292), Gmach Sejmu Śląskiego, ul. Ligonia 46, Katowice

Spotkanie bez udziału mediów.

Ostatnia aktualizacja: 07-10-2008 08:38:23

Zobacz aktualności

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie